Jak radzić sobie ze stresem w pracy handlowca -warsztaty oddechowe dla pracowników działu sprzedaży.

mar 6, 2020

W ostatni wtorek, miałam przyjemność prowadzić wasztaty oddechowe metodą Butejko z zakresu radzenia sobie ze stresem w pracy przedstawiciela handlowego w Firmie Constans Okna i Drzwi w Kłodawie. 

Uczestnicy poznali i przećwiczyli techniki oddechowe, dzięki którym jeszcze lepiej poradzą sobie w stresującej sytuacji, zarówno w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, jak i w życiu prywatnym. Jeżeli będą regularnie z nich korzystać, powinno to pozytywnie wpłynąć na ich codzienne funkcjonowanie w obszarze psychicznym (objawiające się jako lepsze samopoczucie, mniejszy stres i niepokój emocjonalny, większe poczucie kontroli nad własnymi emocjami w sytuacjach stresujących) i wykonaniowym (prowadząc do większej efektywności w pracy, mniejszej liczby spraw niezałatwionych).

Praca handlowca charakteryzuje się ciągłą zmiennością, koniecznością multitaskingu i nieustannej elastyczności. To niezłe wyzwanie dla ludzkiego organizmu, być nieustannie na tak wysokich obrotach. Wiem coś o tym- pracowałam jako przedstawiciel handlowy przez 7 lat.

Tak się cieszę, że jestem zapraszana w miejsca, gdzie ludzie są ważni. Gdzie świadomy pracodawca dba o zarządzanie potencjalnym stresem pracowników. To działa zresztą na korzyść i pracowników, i firmy. Gdy stres zredukowany, pracownicy czują się lepiej, co sprawia, że mają więcej chęci do pracy. Ponadto, wzrasta ich elastyczność, kreatywność oraz umiejętność kreatywnego rozwiązywania pojawiających się problemów.

Ludzie z Constans mówili, że jeszcze się zoddychamy razem. Z przyjemnością do Was wrócę!